Linear LTC4270BIUKG#PBF
LTC4270BIUKG#PBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC4270BIUKG#PBF
Manufacturer
Product Category
PMIC - Power Over Ethernet (PoE) Controllers
Brief Description
IC POE LTPOE 12-PORT PSE 52-QFN
Datasheet Download
LTC4270BIUKG#PBF.pdf
Availability of LTC4270BIUKG#PBF
QUANTITY
LTC4270BIUKG#PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC4270BIUKG#PBF
Internal Part NumberEIS-LTC4270BIUKG#PBF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLTPoe++ Controller Family Overview
LT4321 Power over Ethernet Ideal Diode Bridge
Standard Package45
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Power Over Ethernet (PoE) Controllers
Series-
PackagingTube
TypeController (PSE)
Number of Channels12
Power - Max25.5W
Internal Switch(s)No
Auxiliary SenseNo
Standards802.3at (PoE+), 802.3af (PoE)
Voltage - Supply45 V ~ 57 V
Current - Supply9mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case52-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package52-QFN (7x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC4270BIUKG#PBF
Related LinksLTC4270B, LTC4270BIUKG#PBF Datasheet, Linear Distributor
LTC4270BIUKG#PBF Details Description
Related parts for LTC4270BIUKG#PBF
IC RESET MPU LP SOT23-5 datasheet.pdf
QUICKIE II FEMALE datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV X7R 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 1A 400 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.1A 16V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
OSC MEMS 49.0909MHZ SMD datasheet.pdf