Linear LTC4300-2IMS8#TRPBF
LTC4300-2IMS8#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC4300-2IMS8#TRPBF
Manufacturer
Product Category
Interface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Brief Description
IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 8MSOP
Datasheet Download
LTC4300-2IMS8#TRPBF.pdf
Availability of LTC4300-2IMS8#TRPBF
QUANTITY
LTC4300-2IMS8#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC4300-2IMS8#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LTC4300-2IMS8#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesI2C Bus Buffer Family
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeBuffer, Accelerator
ApplicationsI²C - Hotswap
Input2-Wire Bus
Output2-Wire Bus
Data Rate (Max)400kHz
Number of Channels2
Delay Time-
Signal Conditioning-
Capacitance - Input10pF
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Current - Supply5.1mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC4300-2IMS8#TRPBF
Related LinksLTC4300-2, LTC4300-2IMS8#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LTC4300-2IMS8#TRPBF Details Description
Related parts for LTC4300-2IMS8#TRPBF
IC REG LDO ADJ 0.5A TO220-5 datasheet.pdf
RES 11 OHM 10W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf
RES 27.0 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
FIBER OPTIC CBL ASSY IP67 30M datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8MSOP datasheet.pdf
16MM SS ROBUST SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf