Linear LTC6101HVAIS5#TRPBF
LTC6101HVAIS5#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC6101HVAIS5#TRPBF
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC OPAMP CURR SENSE TSOT23-5
Datasheet Download
LTC6101HVAIS5#TRPBF.pdf
Availability of LTC6101HVAIS5#TRPBF
QUANTITY
LTC6101HVAIS5#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC6101HVAIS5#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LTC6101HVAIS5#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeCurrent Sense
Number of Circuits1
Output Type-
Slew Rate-
Gain Bandwidth Product200kHz
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias100nA
Voltage - Input Offset85µV
Current - Supply350µA
Current - Output / Channel1mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)5 V ~ 100 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device PackageTSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC6101HVAIS5#TRPBF
Related LinksLTC6101HV, LTC6101HVAIS5#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LTC6101HVAIS5#TRPBF Details Description
Related parts for LTC6101HVAIS5#TRPBF
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2W MONO 10MSOP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 30A 125VAC 72VDC datasheet.pdf
TEST DISCONNECT DIN RAIL datasheet.pdf
IC REG QD BUCK/LINEAR SYNC 24LLP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf