Linear LTC6102HVHMS8#TRPBF
LTC6102HVHMS8#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC6102HVHMS8#TRPBF
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC OPAMP CURR SENSE 200KHZ 8MSOP
Datasheet Download
LTC6102HVHMS8#TRPBF.pdf
Availability of LTC6102HVHMS8#TRPBF
QUANTITY
LTC6102HVHMS8#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC6102HVHMS8#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LTC6102HVHMS8#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeCurrent Sense
Number of Circuits1
Output Type-
Slew Rate-
Gain Bandwidth Product200kHz
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias60pA
Voltage - Input Offset3µV
Current - Supply420µA
Current - Output / Channel1mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)5 V ~ 100 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC6102HVHMS8#TRPBF
Related LinksLTC6102HV, LTC6102HVHMS8#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LTC6102HVHMS8#TRPBF Details Description
Related parts for LTC6102HVHMS8#TRPBF
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 144 50/CD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO220AA datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 35A 0.63 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf