Linear LTC6601CUF-2#PBF
LTC6601CUF-2#PBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC6601CUF-2#PBF
Manufacturer
Product Category
Interface - Filters - Active
Brief Description
IC DRVR FILTER/ADC LN 20-QFN
Datasheet Download
LTC6601CUF-2#PBF.pdf
Availability of LTC6601CUF-2#PBF
QUANTITY
LTC6601CUF-2#PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC6601CUF-2#PBF
Internal Part NumberEIS-LTC6601CUF-2#PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package91
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Filters - Active
Series-
PackagingTube
Filter Type-
Frequency - Cutoff or Center27MHz
Number of Filters3
Filter Order2nd
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package20-QFN (4x4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC6601CUF-2#PBF
Related LinksLTC6601C, LTC6601CUF-2#PBF Datasheet, Linear Distributor
LTC6601CUF-2#PBF Details Description
Related parts for LTC6601CUF-2#PBF
CONN HEADER SH 12POS TOP 1MM TIN datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ FAST SPEED UP datasheet.pdf
POWER MODULE DC/DC 1X1 BRICK 12V datasheet.pdf
CAP CER 150PF 3.15KV SL RADIAL datasheet.pdf
RES 44.8 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 16AWG WHT datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC datasheet.pdf