Techflex NHN1.75BK25
NHN1.75BK25 picture photo
Mfg. Part Number
NHN1.75BK25
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
1 3/4" GORILLA SLEEVING 25'
Datasheet Download
NHN1.75BK25.pdf
Availability of NHN1.75BK25
QUANTITY
NHN1.75BK25 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHN1.75BK25
Internal Part NumberEIS-NHN1.75BK25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGorilla Sleeve
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesGorilla Sleeve
TypeExpandable Sleeving
Diameter1.750" (44.50mm)
Diameter - Maximum2.000" (50.80mm)
Length25.0' (7.62m)
MaterialPolyamide
FeaturesAbrasion and Cut Resistant, Chemical Resistant, Fluid Resistant, Heavy Duty
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHN1.75BK25
Related LinksNHN1., NHN1.75BK25 Datasheet, Techflex Distributor
NHN1.75BK25 Details Description
Related parts for NHN1.75BK25
IC 2.93V SUPPLY MONITOR SOT-23-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 35V 10% 1507 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
IC TRANS RF PWR HF/VHF/UHF M244 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
CAP MICA 0.036UF 5% 100V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf