Linear LTC6905IS5-96#TRMPBF
LTC6905IS5-96#TRMPBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC6905IS5-96#TRMPBF
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC SILICON 96MHZ TSOT23-5
Datasheet Download
LTC6905IS5-96#TRMPBF.pdf
Availability of LTC6905IS5-96#TRMPBF
QUANTITY
LTC6905IS5-96#TRMPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC6905IS5-96#TRMPBF
Internal Part NumberEIS-LTC6905IS5-96#TRMPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeOscillator, Silicon
Count-
Frequency96MHz
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Current - Supply8mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device PackageTSOT-23-5
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC6905IS5-96#TRMPBF
Related LinksLTC6905IS5, LTC6905IS5-96#TRMPBF Datasheet, Linear Distributor
LTC6905IS5-96#TRMPBF Details Description
Related parts for LTC6905IS5-96#TRMPBF
SW SPDT 20A LEVER ROLLR 125V datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 220K OHM 10% 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOUCH M5 WOBBLE STICK 3M datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100 STR 30AU datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 45NS 84PLCC datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 66.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 120POS .050 SMD datasheet.pdf