Lite-On, Inc. LTL-1CHE25A
LTL-1CHE25A picture photo
Mfg. Part Number
LTL-1CHE25A
Brief Description
LED CBI 3MM WITH SPACER RED
Datasheet Download
LTL-1CHE25A.pdf
Availability of LTL-1CHE25A
QUANTITY
LTL-1CHE25A Order Process
Ship out your order
Specifications of LTL-1CHE25A
Internal Part NumberEIS-LTL-1CHE25A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
Packaging-
Color-
Lens Color-
Lens Transparency-
Millicandela Rating-
Lens Style/Size-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)-
Current - Test-
Viewing Angle-
Mounting Type-
Wavelength - Dominant-
Wavelength - Peak-
Features-
Package / Case-
Supplier Device Package-
Size / Dimension-
Height (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTL-1CHE25A
Related LinksLTL-1, LTL-1CHE25A Datasheet, Lite-On, Inc. Distributor
LTL-1CHE25A Details Description
Related parts for LTL-1CHE25A
RES SMD 8.45KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 3.2MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 48V datasheet.pdf
RES 81.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 12.1KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
68UF 50V 8,2X11MM 105C 2000H datasheet.pdf