Bivar, Inc. LTM1505GC
LTM1505GC picture photo
Mfg. Part Number
LTM1505GC
Manufacturer
Product Category
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Brief Description
LED ASSY VERT 0.15" 5MM GRN CLR
Datasheet Download
LTM1505GC.pdf
Availability of LTM1505GC
QUANTITY
LTM1505GC Order Process
Ship out your order
Specifications of LTM1505GC
Internal Part NumberEIS-LTM1505GC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTM1505GC
Related LinksLTM1, LTM1505GC Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
LTM1505GC Details Description
Related parts for LTM1505GC
FIXED IND 22UH 2.5A 73 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
ROTARY POSITION 10K OHM BUSHING datasheet.pdf
CONN EDGE .100 65POS HL LOW P datasheet.pdf