HellermannTyton LTM2500C2
LTM2500C2 picture photo
Mfg. Part Number
LTM2500C2
Manufacturer
Product Category
Cable Ties - Holders and Mountings
Brief Description
LASHING TIE MOUNT UV RESIS
Datasheet Download
LTM2500C2.pdf
Availability of LTM2500C2
QUANTITY
LTM2500C2 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTM2500C2
Internal Part NumberEIS-LTM2500C2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductT-Series Cable Ties and Mounts
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties - Holders and Mountings
Series-
TypeSingle Opening
Mounting TypeScrew, 1/4"
Size / Dimension1.46" L x 0.73" W x 0.38" H (37.1mm x 18.6mm x 9.6mm)
For Use With/Related ProductsT250 Lashing Ties
MaterialNylon, Heat Stabilized, UV Resistant
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTM2500C2
Related LinksLTM2, LTM2500C2 Datasheet, HellermannTyton Distributor
LTM2500C2 Details Description
Related parts for LTM2500C2
RES 10 OHM 85W 5% TO264 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
IC FIXED POINT DSP 144-BGA datasheet.pdf
SW ROLLER SPDT 16A QC TERM 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
GEN PURPOSE UNITIZD WHEEL 5S FIN datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.5" DIA BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
COMP STORAGE PLSTC 13.5"LX11.5"W datasheet.pdf