Vishay Sfernice LTO100F10001JTE3
LTO100F10001JTE3 picture photo
Mfg. Part Number
LTO100F10001JTE3
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 10K OHM 100W 5% TO247
Datasheet Download
LTO100F10001JTE3.pdf
Availability of LTO100F10001JTE3
QUANTITY
LTO100F10001JTE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTO100F10001JTE3
Internal Part NumberEIS-LTO100F10001JTE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLTO Power Thick Film Resistors 30 W, 50 W & 100 W
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package30
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesLTO 100
PackagingTube
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Power (Watts)100W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Non-Inductive
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseTO-247-2
Supplier Device PackageTO-247
Size / Dimension0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Height0.827" (21.00mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTO100F10001JTE3
Related LinksLTO100F1, LTO100F10001JTE3 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
LTO100F10001JTE3 Details Description
Related parts for LTO100F10001JTE3
CONN TERM BLOCK PCB 3.5MM 3POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
CONN RING STR 12-14AWG M4 TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 22POS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 200V datasheet.pdf
IC DESERIALIZER GMSL 64TQFP datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
SR BTS CB FT 7 ASY datasheet.pdf
Q50L BLK HS 16.14" Q TIE datasheet.pdf