Vishay Sfernice LTO100F15R00JTE3
LTO100F15R00JTE3 picture photo
Mfg. Part Number
LTO100F15R00JTE3
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 15 OHM 100W 5% TO247
Datasheet Download
LTO100F15R00JTE3.pdf
Availability of LTO100F15R00JTE3
QUANTITY
LTO100F15R00JTE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTO100F15R00JTE3
Internal Part NumberEIS-LTO100F15R00JTE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLTO Power Thick Film Resistors 30 W, 50 W & 100 W
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package30
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesLTO 100
PackagingTube
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Power (Watts)100W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Non-Inductive
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseTO-247-2
Supplier Device PackageTO-247
Size / Dimension0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Height0.827" (21.00mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTO100F15R00JTE3
Related LinksLTO100F1, LTO100F15R00JTE3 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
LTO100F15R00JTE3 Details Description
Related parts for LTO100F15R00JTE3
CONN RECEPT 14POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
IC RF PWR CNTRL 2GHZ DUAL 8MSOP datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 QUAD 16NSOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3 OHM 1% 5W datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.3V 1A SYNC 6WLCSP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf