Honeywell Sensing and Productivity Solutions LTPCTGA40UEBITX01
LTPCTGA40UEBITX01 picture photo
Mfg. Part Number
LTPCTGA40UEBITX01
Manufacturer
Product Category
Thermocouple, Temperature Probe
Brief Description
TEMP PROBE
Datasheet Download
LTPCTGA40UEBITX01.pdf
Availability of LTPCTGA40UEBITX01
QUANTITY
LTPCTGA40UEBITX01 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTPCTGA40UEBITX01
Internal Part NumberEIS-LTPCTGA40UEBITX01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsEngine Transmission Control Flyer
Mobile Cranes Vehicle Body Flyer
Front Loaders Vehicle Body Flyer
Diesel Engine Flyer
Mfg Application NotesLTP Series Fuel System Appl Note
LTP Series Haldex Coupling Appl Note
LTP Series Engine Cooling Appl Note
LTP Series Engine Lubrication Appl Note
LTP Series Automatic Transmission System
3D ModelLTPCTxA40UEBITX01.stp
Standard Package250
Category Sensors, Transducers
FamilyThermocouple, Temperature Probe
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTPCTGA40UEBITX01
LTPCTGA40UEBITX01 Details Description
Related parts for LTPCTGA40UEBITX01
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 6V datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ DDPAK datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .100 IDC GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V Z5U 2-DIP datasheet.pdf
IGBT 600V 24A 100W TO263AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf