Rohm Semiconductor LTR100JZPF36R0
LTR100JZPF36R0 picture photo
Mfg. Part Number
LTR100JZPF36R0
Brief Description
RES SMD 36 OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
LTR100JZPF36R0.pdf
Availability of LTR100JZPF36R0
QUANTITY
LTR100JZPF36R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR100JZPF36R0
Internal Part NumberEIS-LTR100JZPF36R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR100JZPF36R0
Related LinksLTR100J, LTR100JZPF36R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR100JZPF36R0 Details Description
Related parts for LTR100JZPF36R0
TVS DIODE 400VWM 648VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
KIT START SENSOR TOOL datasheet.pdf
FUSE GLASS 14A 32VAC/VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 8LLP datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI DIFF SMD datasheet.pdf