Rohm Semiconductor LTR10EVHFL1R30
LTR10EVHFL1R30 picture photo
Mfg. Part Number
LTR10EVHFL1R30
Brief Description
RES SMD 1.3 OHM 1/2W 0805 WIDE
Datasheet Download
LTR10EVHFL1R30.pdf
Availability of LTR10EVHFL1R30
QUANTITY
LTR10EVHFL1R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR10EVHFL1R30
Internal Part NumberEIS-LTR10EVHFL1R30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR10EVHFL1R30
Related LinksLTR10EV, LTR10EVHFL1R30 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR10EVHFL1R30 Details Description
Related parts for LTR10EVHFL1R30
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 3.3V SOT23 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BROWN 100' datasheet.pdf
IC FPGA 168 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD .125" 50POS THRUHL datasheet.pdf