Rohm Semiconductor LTR10EZPF1003
LTR10EZPF1003 picture photo
Mfg. Part Number
LTR10EZPF1003
Brief Description
RES SMD 100K OHM 1/4W 0805 WIDE
Datasheet Download
LTR10EZPF1003.pdf
Availability of LTR10EZPF1003
QUANTITY
LTR10EZPF1003 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR10EZPF1003
Internal Part NumberEIS-LTR10EZPF1003
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR10EZPF1003
Related LinksLTR10E, LTR10EZPF1003 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR10EZPF1003 Details Description
Related parts for LTR10EZPF1003
IC DRIVER 8BIT ADDRESS 20DIP datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2.5-13V 1A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 39 OHM 1506 datasheet.pdf
IMPACT BP 6X10 GL/W SN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf