Rohm Semiconductor LTR10EZPJ100
LTR10EZPJ100 picture photo
Mfg. Part Number
LTR10EZPJ100
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10 OHM 1/4W 0805 WIDE
Datasheet Download
LTR10EZPJ100.pdf
Availability of LTR10EZPJ100
QUANTITY
LTR10EZPJ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR10EZPJ100
Internal Part NumberEIS-LTR10EZPJ100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesLTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR10EZPJ100
Related LinksLTR10E, LTR10EZPJ100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR10EZPJ100 Details Description
Related parts for LTR10EZPJ100
RES SMD 3.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DELAY LN 1024TAP PROG 32TQFP datasheet.pdf
POT 20K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
SENSOR HALLOGIC HALL EFFECT datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG RED 5000' datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 2.59A 44 MOHM datasheet.pdf