Rohm Semiconductor LTR10EZPJ104
LTR10EZPJ104 picture photo
Mfg. Part Number
LTR10EZPJ104
Brief Description
RES SMD 100K OHM 1/4W 0805 WIDE
Datasheet Download
LTR10EZPJ104.pdf
Availability of LTR10EZPJ104
QUANTITY
LTR10EZPJ104 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR10EZPJ104
Internal Part NumberEIS-LTR10EZPJ104
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR10EZPJ104
Related LinksLTR10E, LTR10EZPJ104 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR10EZPJ104 Details Description
Related parts for LTR10EZPJ104
FUSE BRD MNT 750MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 120000UH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
BOX ABS/PBT GRY 13.78"L X 9.84"W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 250MA 250VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS STR .100 T/H datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 8POS DUAL SMD datasheet.pdf