Rohm Semiconductor LTR10EZPJ221
LTR10EZPJ221 picture photo
Mfg. Part Number
LTR10EZPJ221
Brief Description
RES SMD 220 OHM 1/4W 0805 WIDE
Datasheet Download
LTR10EZPJ221.pdf
Availability of LTR10EZPJ221
QUANTITY
LTR10EZPJ221 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR10EZPJ221
Internal Part NumberEIS-LTR10EZPJ221
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR10EZPJ221
Related LinksLTR10E, LTR10EZPJ221 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR10EZPJ221 Details Description
Related parts for LTR10EZPJ221
IDC CABLE - MKC50A/MC50F/MKC50A datasheet.pdf
BIT SLOTTED 0.5MM X 4MM 0.98" datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 24POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
5-15MM T-BEAM L/ON PNP M3 MTG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf