Rohm Semiconductor LTR10EZPJ332
LTR10EZPJ332 picture photo
Mfg. Part Number
LTR10EZPJ332
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 1/4W 0805 WIDE
Datasheet Download
LTR10EZPJ332.pdf
Availability of LTR10EZPJ332
QUANTITY
LTR10EZPJ332 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR10EZPJ332
Internal Part NumberEIS-LTR10EZPJ332
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesLTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR10EZPJ332
Related LinksLTR10E, LTR10EZPJ332 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR10EZPJ332 Details Description
Related parts for LTR10EZPJ332
IC DATA ACQ SYSTEM 12BIT 16-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 5.7A 11 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
IC MOSFET DVR DUAL-INV 4A 8-MSOP datasheet.pdf
FILTER FAN GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V 20% BX 1825 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY REV 45V DO5 datasheet.pdf