Rohm Semiconductor LTR18EZPF15R0
LTR18EZPF15R0 picture photo
Mfg. Part Number
LTR18EZPF15R0
Brief Description
RES SMD 15 OHM 3/4W 1206 WIDE
Datasheet Download
LTR18EZPF15R0.pdf
Availability of LTR18EZPF15R0
QUANTITY
LTR18EZPF15R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR18EZPF15R0
Internal Part NumberEIS-LTR18EZPF15R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR18EZPF15R0
Related LinksLTR18E, LTR18EZPF15R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR18EZPF15R0 Details Description
Related parts for LTR18EZPF15R0
CARDEDGE 30POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND BLUE datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 6"W datasheet.pdf
ROBOTIC HF M22 DIA. ANTENNA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 50.5 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf