Rohm Semiconductor LTR18EZPF3900
LTR18EZPF3900 picture photo
Mfg. Part Number
LTR18EZPF3900
Brief Description
RES SMD 390 OHM 3/4W 1206 WIDE
Datasheet Download
LTR18EZPF3900.pdf
Availability of LTR18EZPF3900
QUANTITY
LTR18EZPF3900 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR18EZPF3900
Internal Part NumberEIS-LTR18EZPF3900
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR18EZPF3900
Related LinksLTR18E, LTR18EZPF3900 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR18EZPF3900 Details Description
Related parts for LTR18EZPF3900
CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .25W 45MM datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFK25A/AE25/AFK25A datasheet.pdf
IC CTLR VRM8.5 PWM TRPL 28-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
CONV DC/DC 200W 5.0V 40A SGL datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
FUSE 550A 1250V 3GKN/75 AR CU datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf