Rohm Semiconductor LTR18EZPJ240
LTR18EZPJ240 picture photo
Mfg. Part Number
LTR18EZPJ240
Brief Description
RES SMD 24 OHM 3/4W 1206 WIDE
Datasheet Download
LTR18EZPJ240.pdf
Availability of LTR18EZPJ240
QUANTITY
LTR18EZPJ240 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR18EZPJ240
Internal Part NumberEIS-LTR18EZPJ240
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage LTR Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR18EZPJ240
Related LinksLTR18E, LTR18EZPJ240 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR18EZPJ240 Details Description
Related parts for LTR18EZPJ240
CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
RES 20K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.8V/2.8V 16QFN datasheet.pdf
IC MCU EPROM/ROM 33MHZ HS 44PLCC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
CONN FFC VERT 10POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
IC GATE DVR HI/LO SIDE 3A 8SOPWR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FAN AXIAL 205X72MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 900MA 130 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf