Crydom LVD75E100H
LVD75E100H picture photo
Mfg. Part Number
LVD75E100H
Brief Description
RELAY SSR LOWVOL DIS 25.0V 100A
Datasheet Download
LVD75E100H.pdf
Availability of LVD75E100H
QUANTITY
LVD75E100H Order Process
Ship out your order
Specifications of LVD75E100H
Internal Part NumberEIS-LVD75E100H
Output TypeDC
On-State Resistance5 mOhm
Load Current100A
Voltage - Input24 ~ 25VDC
Voltage - Load3 ~ 75 V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LVD75E100H
Related LinksLVD75, LVD75E100H Datasheet, Crydom Distributor
LVD75E100H Details Description
Related parts for LVD75E100H
CONN PLUG 16POS DIP .1X.3 15GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 20% 275VAC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PHOTODIODE 1MM 450NM LOCAP TO-18 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 625 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
MOD RECT ASSY 2.4A 5KV STD REC datasheet.pdf