Crydom LVD75F80H
LVD75F80H picture photo
Mfg. Part Number
LVD75F80H
Brief Description
RELAY SSR LOWVOL DIS 26.6V 80A
Datasheet Download
LVD75F80H.pdf
Availability of LVD75F80H
QUANTITY
LVD75F80H Order Process
Ship out your order
Specifications of LVD75F80H
Internal Part NumberEIS-LVD75F80H
Output TypeDC
On-State Resistance8 mOhm
Load Current80A
Voltage - Input25.6 ~ 26.6VDC
Voltage - Load3 ~ 75 V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LVD75F80H
Related LinksLVD7, LVD75F80H Datasheet, Crydom Distributor
LVD75F80H Details Description
Related parts for LVD75F80H
FAN AXIAL 25X6.9MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
BUTTON FOR SWITCH/INDICATORS datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.625" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
22MM BLUE 12V SOLDER TERMINALS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf