NKK Switches LW3128/CUL-0100-A
LW3128/CUL-0100-A picture photo
Mfg. Part Number
LW3128/CUL-0100-A
Brief Description
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V
Datasheet Download
LW3128/CUL-0100-A.pdf
Availability of LW3128/CUL-0100-A
QUANTITY
LW3128/CUL-0100-A Order Process
Ship out your order
Specifications of LW3128/CUL-0100-A
Internal Part NumberEIS-LW3128/CUL-0100-A
CircuitDPDT
Switch FunctionMom-Off-Mom
Current Rating10A (AC)
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC-
Features-
Panel Cutout DimensionsRectangular - 32.00mm x 19.80mm
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LW3128/CUL-0100-A
Related LinksLW3128/C, LW3128/CUL-0100-A Datasheet, NKK Switches Distributor
LW3128/CUL-0100-A Details Description
Related parts for LW3128/CUL-0100-A
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 900W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 64POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf