NKK Switches LW3129/U-0100-A
LW3129/U-0100-A picture photo
Mfg. Part Number
LW3129/U-0100-A
Brief Description
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V
Datasheet Download
LW3129/U-0100-A.pdf
Availability of LW3129/U-0100-A
QUANTITY
LW3129/U-0100-A Order Process
Ship out your order
Specifications of LW3129/U-0100-A
Internal Part NumberEIS-LW3129/U-0100-A
CircuitDPDT
Switch FunctionOn-Off-Mom
Current Rating10A (AC)
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC-
Features-
Panel Cutout DimensionsRectangular - 32.00mm x 19.80mm
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LW3129/U-0100-A
Related LinksLW3129/, LW3129/U-0100-A Datasheet, NKK Switches Distributor
LW3129/U-0100-A Details Description
Related parts for LW3129/U-0100-A
RES ARRAY 4 RES 1.5 OHM 1206 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 3POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 PRESSFT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.575V/1.8V DL 12MLF datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN TXRX SMI FOT DGTL S200 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf