TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine LWB-101-20.0 (50)
LWB-101-20.0 (50) picture photo
Mfg. Part Number
LWB-101-20.0 (50)
Manufacturer
Product Category
Grounding Braid, Straps
Brief Description
SCREENING BRAID 20MM 1=50M
Datasheet Download
LWB-101-20.0 (50).pdf
Availability of LWB-101-20.0 (50)
QUANTITY
LWB-101-20.0 (50) Order Process
Ship out your order
Specifications of LWB-101-20.0 (50)
Internal Part NumberEIS-LWB-101-20.0 (50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
Category Cables, Wires - Management
FamilyGrounding Braid, Straps
SeriesINSTALITE
TypeTubular
MaterialCopper, Tin Plated
Size, Supplied0.787" (20.00mm) - Inner Dia
Thickness-
Number of Carriers-
Wire Gauge - Ends-
Length164' (50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LWB-101-20.0 (50)
LWB-101-20.0 (50) Details Description
Related parts for LWB-101-20.0 (50)
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 1ROW R/A 22POS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG 3.3V 3A TO263 datasheet.pdf
22 SIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 5% 1W 1206 datasheet.pdf