Panduit LWC50-H25-L14
LWC50-H25-L14 picture photo
Mfg. Part Number
LWC50-H25-L14
Manufacturer
Product Category
Clamps and Clips
Brief Description
LATCHING WIRE CLIP
Datasheet Download
LWC50-H25-L14.pdf
Availability of LWC50-H25-L14
QUANTITY
LWC50-H25-L14 Order Process
Ship out your order
Specifications of LWC50-H25-L14
Internal Part NumberEIS-LWC50-H25-L14
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Cables, Wires - Management
FamilyClamps and Clips
SeriesLWC
TypeC-Clip, Locking
Opening Size1.25" L x 0.76" W x 0.78" H (31.8mm x 19.3mm x 19.8mm)
Mounting TypeArrowhead, Winged
MaterialNylon
ColorGray
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LWC50-H25-L14
Related LinksLWC50-, LWC50-H25-L14 Datasheet, Panduit Distributor
LWC50-H25-L14 Details Description
Related parts for LWC50-H25-L14
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 24LBGA datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 7 DUAL POS WITH COVER datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 42POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS SKT datasheet.pdf