Microsemi Analog Mixed Signal LX8384A-33CDD
LX8384A-33CDD picture photo
Mfg. Part Number
LX8384A-33CDD
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 5A TO263
Datasheet Download
LX8384A-33CDD.pdf
Availability of LX8384A-33CDD
QUANTITY
LX8384A-33CDD Order Process
Ship out your order
Specifications of LX8384A-33CDD
Internal Part NumberEIS-LX8384A-33CDD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
Series-
PackagingTube
ApplicationsConverter, Intel Pentium® P54C-VRE
Voltage - Input4.75 V ~ 10 V
Number of Outputs1
Voltage - Output3.3V
Operating Temperature0°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LX8384A-33CDD
Related LinksLX8384, LX8384A-33CDD Datasheet, Microsemi Analog Mixed Signal Distributor
LX8384A-33CDD Details Description
Related parts for LX8384A-33CDD
CONN HEADER 13POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
IC TRI 900MA PWR DIST SW 16-SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.58M OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf