Vishay/Vitramon VJ0603D181JXAAT
VJ0603D181JXAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D181JXAAT
Brief Description
CAP CER 180PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D181JXAAT.pdf
Availability of VJ0603D181JXAAT
QUANTITY
VJ0603D181JXAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D181JXAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D181JXAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D181JXAAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D181JXAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D181JXAAT Details Description
Related parts for VJ0603D181JXAAT
RES 1.8K OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 715 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
762 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf