Murata Electronics North America LXES15AAA1-017
LXES15AAA1-017 picture photo
Mfg. Part Number
LXES15AAA1-017
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 0402
Datasheet Download
LXES15AAA1-017.pdf
Availability of LXES15AAA1-017
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LXES15AAA1-017 Order Process
Ship out your order
Specifications of LXES15AAA1-017
Internal Part NumberEIS-LXES15AAA1-017
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD Protection Devices
Featured ProductLXES Series ESD Protection Devices
Standard Package10,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)-
Voltage - Breakdown (Min)-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse-
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency0.05pF @ 1MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LXES15AAA1-017
Related LinksLXES15A, LXES15AAA1-017 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LXES15AAA1-017 Details Description
Related parts for LXES15AAA1-017
IC SUPERVISOR RESET 4.38V SOT143 datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL 8-UMAX datasheet.pdf
20P MINI UMNL2 CAP HSG UL94V2 datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SPECIAL MAT 22"X69.5" BLK, 5M CB datasheet.pdf
IDC SOCKET 2.54MM 60 CONTACTS datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf