NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC10XS4200FKR2
MC10XS4200FKR2 picture photo
Mfg. Part Number
MC10XS4200FKR2
Brief Description
IC SW HIGH SIDE 24V DUAL 23PQFN
Datasheet Download
MC10XS4200FKR2.pdf
Availability of MC10XS4200FKR2
QUANTITY
MC10XS4200FKR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10XS4200FKR2
Internal Part NumberEIS-MC10XS4200FKR2
Standard Package1,200
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
InterfaceSPI
Voltage - Load8 V ~ 36 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)3 V ~ 5.5 V
Current - Output (Max)6A
Rds On (Typ)10 mOhm (Max)
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10XS4200FKR2
MC10XS4200FKR2 Details Description
Related parts for MC10XS4200FKR2
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 150V 0606 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 1.02KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 25NS 52QFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf