Microsemi Analog Mixed Signal LXM1617-12-62
LXM1617-12-62 picture photo
Mfg. Part Number
LXM1617-12-62
Brief Description
MOD INVERTER CCFL 6W 12V PROG
Datasheet Download
LXM1617-12-62.pdf
Availability of LXM1617-12-62
QUANTITY
LXM1617-12-62 Order Process
Ship out your order
Specifications of LXM1617-12-62
Internal Part NumberEIS-LXM1617-12-62
FamilyInverters
SeriesLXM1617-12-6x
Voltage - Input12V
Output1800V
TypeInverters for CCFL and UV Lamps
Size / Dimension3.94" L x 0.63" W x 0.30" H (100mm x 16mm x 7.5mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LXM1617-12-62
Related LinksLXM161, LXM1617-12-62 Datasheet, Microsemi Analog Mixed Signal Distributor
LXM1617-12-62 Details Description
Related parts for LXM1617-12-62
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW VMT3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HD EJECT SMT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ16 17 SLVR datasheet.pdf
470UF 10V 8X10 datasheet.pdf