Microsemi Analog Mixed Signal LXM1618-12-42
LXM1618-12-42 picture photo
Mfg. Part Number
LXM1618-12-42
Brief Description
MOD INVERTER CCFL 4W 12V PROG
Datasheet Download
LXM1618-12-42.pdf
Availability of LXM1618-12-42
QUANTITY
LXM1618-12-42 Order Process
Ship out your order
Specifications of LXM1618-12-42
Internal Part NumberEIS-LXM1618-12-42
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 12/Mar/2014
FamilyInverters
SeriesLXM1618-12-4x
Voltage - Input12V
Output1600V
TypeInverters for CCFL and UV Lamps
Size / Dimension3.39" L x 0.63" W x 0.18" H (86mm x 16mm x 4.6mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LXM1618-12-42
Related LinksLXM161, LXM1618-12-42 Datasheet, Microsemi Analog Mixed Signal Distributor
LXM1618-12-42 Details Description
Related parts for LXM1618-12-42
CONN HEADER ZH SIDE 13POS 1.5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 1CH 16SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET 13-17AWG TIN datasheet.pdf
IC PLL WAN SYNC ETH 100-TQFP datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 4.7MH SMD datasheet.pdf
BASE WINDOW DOOR 36 LIGHT GRAY datasheet.pdf
CONN HDR 53POS 0.100 T/H datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 30POS DR LOW P datasheet.pdf
RES SMD 250M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf