Microsemi Analog Mixed Signal LXM1624-12-61
LXM1624-12-61 picture photo
Mfg. Part Number
LXM1624-12-61
Brief Description
MOD INVERTER CCFL DUAL 6W 12V
Datasheet Download
LXM1624-12-61.pdf
Availability of LXM1624-12-61
QUANTITY
LXM1624-12-61 Order Process
Ship out your order
Specifications of LXM1624-12-61
Internal Part NumberEIS-LXM1624-12-61
FamilyInverters
SeriesLXM1624-12-6x
Voltage - Input12V
Output1800V
TypeInverters for CCFL and UV Lamps
Size / Dimension6.50" L x 0.83" W x 0.30" H (165mm x 21mm x 7.5mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LXM1624-12-61
Related LinksLXM162, LXM1624-12-61 Datasheet, Microsemi Analog Mixed Signal Distributor
LXM1624-12-61 Details Description
Related parts for LXM1624-12-61
IC MCU 16BIT ROMLESS 128QFP datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MODULE ZIGBEE 802.15.4 W/PCB ANT datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 3W 6327 datasheet.pdf
DIODE MODULE 300V 35A datasheet.pdf