United Chemi-Con LXY35VB4R7M4X5LL
LXY35VB4R7M4X5LL picture photo
Mfg. Part Number
LXY35VB4R7M4X5LL
Brief Description
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL
Datasheet Download
LXY35VB4R7M4X5LL.pdf
Availability of LXY35VB4R7M4X5LL
QUANTITY
LXY35VB4R7M4X5LL Order Process
Ship out your order
Specifications of LXY35VB4R7M4X5LL
Internal Part NumberEIS-LXY35VB4R7M4X5LL
PackagingBulk
Capacitance4.7µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current273mA
Impedance350 mOhm
Lead Spacing-
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LXY35VB4R7M4X5LL
Related LinksLXY35VB4, LXY35VB4R7M4X5LL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
LXY35VB4R7M4X5LL Details Description
Related parts for LXY35VB4R7M4X5LL
IC REG CHARGE PUMP 5V 50MA 8SOIC datasheet.pdf
IC VOLT MON DUAL SUP/SW 14-SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 5% 2312 datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V RED datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 806-866MHZ 1/4W BN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LPP 7.50/90/4 BK datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W SMBJ datasheet.pdf
DIODE ZENER 140V 2W DO204AL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W datasheet.pdf