United Chemi-Con LXZ25VB331M10X12LL
LXZ25VB331M10X12LL picture photo
Mfg. Part Number
LXZ25VB331M10X12LL
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Datasheet Download
LXZ25VB331M10X12LL.pdf
Availability of LXZ25VB331M10X12LL
QUANTITY
LXZ25VB331M10X12LL Order Process
Ship out your order
Specifications of LXZ25VB331M10X12LL
Internal Part NumberEIS-LXZ25VB331M10X12LL
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current760mA
Impedance90 mOhm
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LXZ25VB331M10X12LL
Related LinksLXZ25VB33, LXZ25VB331M10X12LL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
LXZ25VB331M10X12LL Details Description
Related parts for LXZ25VB331M10X12LL
MOSFET N-CH 60V 1.9A SOT-89 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 250 OHM 5% 330W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12.5MHZ 16SO datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 16 BLK datasheet.pdf
RES 21K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
0.32MM PHOSBR. MOLIC PIN datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
508 TB SP CL PARALLEL/T datasheet.pdf
AIRMAX datasheet.pdf
26500 19C 19#16 PIN RECP datasheet.pdf
20V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf