United Chemi-Con LXZ25VB392M18X30LL
LXZ25VB392M18X30LL picture photo
Mfg. Part Number
LXZ25VB392M18X30LL
Brief Description
CAP ALUM 3900UF 20% 25V RADIAL
Datasheet Download
LXZ25VB392M18X30LL.pdf
Availability of LXZ25VB392M18X30LL
QUANTITY
LXZ25VB392M18X30LL Order Process
Ship out your order
Specifications of LXZ25VB392M18X30LL
Internal Part NumberEIS-LXZ25VB392M18X30LL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance3900µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.8000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.33A
Impedance18 mOhm
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LXZ25VB392M18X30LL
Related LinksLXZ25VB39, LXZ25VB392M18X30LL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
LXZ25VB392M18X30LL Details Description
Related parts for LXZ25VB392M18X30LL
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT SMD 15GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 25.15MM datasheet.pdf
FERRITE CHIP 80 OHM 550MA 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 30VC 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONN FPC 25POS 0.25MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf