United Chemi-Con LXZ25VB681M10X20LL
LXZ25VB681M10X20LL picture photo
Mfg. Part Number
LXZ25VB681M10X20LL
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
Datasheet Download
LXZ25VB681M10X20LL.pdf
Availability of LXZ25VB681M10X20LL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LXZ25VB681M10X20LL Order Process
Ship out your order
Specifications of LXZ25VB681M10X20LL
Internal Part NumberEIS-LXZ25VB681M10X20LL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesLXZ
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.22A
Impedance52 mOhm
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.787" (20.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LXZ25VB681M10X20LL
Related LinksLXZ25VB68, LXZ25VB681M10X20LL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
LXZ25VB681M10X20LL Details Description
Related parts for LXZ25VB681M10X20LL
XFRMR LAMINATED 2.3VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 383 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN RJ45 PLUG LOCK-IN DEVICE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf