Maestro Wireless Solutions M1003GXT48502
M1003GXT48502 picture photo
Mfg. Part Number
M1003GXT48502
Manufacturer
Product Category
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Brief Description
MODEM 2M2 3G CE A-TICK TELSTRA
Datasheet Download
M1003GXT48502.pdf
Availability of M1003GXT48502
QUANTITY
M1003GXT48502 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1003GXT48502
Internal Part NumberEIS-M1003GXT48502
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Series-
FunctionTransceiver
Modulation or ProtocolCellular
Frequency850MHz, 900MHz, 1.9GHz, 2.1GHz
Applications-
InterfaceSPI, USB
Sensitivity-158dBm
Power - Output-
Data Rate (Max)3.6Mbps
Features-
Voltage - Supply5 V ~ 32 V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1003GXT48502
Related LinksM1003G, M1003GXT48502 Datasheet, Maestro Wireless Solutions Distributor
M1003GXT48502 Details Description
Related parts for M1003GXT48502
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
FUSE 280A 690V BRITISH datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 3% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
Connector Socket 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 33A TO-247AC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1.2KV 50A TO247-2 datasheet.pdf