Integrated Device Technology (IDT) M1026-13-155.5200
M1026-13-155.5200 picture photo
Mfg. Part Number
M1026-13-155.5200
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC PLL JITTER ATTENUATOR 36CLCC
Datasheet Download
M1026-13-155.5200.pdf
Availability of M1026-13-155.5200
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M1026-13-155.5200 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1026-13-155.5200
Internal Part NumberEIS-M1026-13-155.5200
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Mar/2013
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
Standard Package57
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTube
Type*
PLLYes
InputLVCMOS, LVDS, LVPECL, LVTTL
OutputLVPECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:1
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max155.52MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case36-CLCC
Supplier Device Package36-CLCC (9x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1026-13-155.5200
Related LinksM1026-13, M1026-13-155.5200 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
M1026-13-155.5200 Details Description
Related parts for M1026-13-155.5200
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1/4" datasheet.pdf
BATTERY ALKALINE 1.5V AA W/TAB datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3700K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 41POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 10-20V 3.75A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf