Microsemi SoC M1A3P1000-1FGG484I
M1A3P1000-1FGG484I picture photo
Mfg. Part Number
M1A3P1000-1FGG484I
Brief Description
IC FPGA 300 I/O 484FBGA
Datasheet Download
M1A3P1000-1FGG484I.pdf
Availability of M1A3P1000-1FGG484I
QUANTITY
M1A3P1000-1FGG484I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3P1000-1FGG484I
Internal Part NumberEIS-M1A3P1000-1FGG484I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGold to Palladium Coated Copper Wire Chg 5/Nov/2015
Standard Package40
Total RAM Bits147456
Number of I/O300
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3P1000-1FGG484I
Related LinksM1A3P1000, M1A3P1000-1FGG484I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3P1000-1FGG484I Details Description
Related parts for M1A3P1000-1FGG484I
IC NVSRAM 1MBIT 120NS 32EDIP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 32TSOP datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 15A LFPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RACK FRAME datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1W DO204AL datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 770MA 190 MOHM datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf