Microsemi SoC M1A3P1000L-1FG144I
M1A3P1000L-1FG144I picture photo
Mfg. Part Number
M1A3P1000L-1FG144I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 97 I/O 144FBGA
Datasheet Download
M1A3P1000L-1FG144I.pdf
Availability of M1A3P1000L-1FG144I
QUANTITY
M1A3P1000L-1FG144I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3P1000L-1FG144I
Internal Part NumberEIS-M1A3P1000L-1FG144I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3L
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits147456
Number of I/O97
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.14V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case144-LBGA
Supplier Device Package144-FPBGA (13x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3P1000L-1FG144I
Related LinksM1A3P1000, M1A3P1000L-1FG144I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3P1000L-1FG144I Details Description
Related parts for M1A3P1000L-1FG144I
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100' datasheet.pdf
TERM BLK DUAL LVL DK 4 SW 1X1 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 48V datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC BLU datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
11CKT 2MM W-B ST HDR datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6HV(3KV) PIN datasheet.pdf
CABLE 15COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X8R 1206 datasheet.pdf
Connector Header 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf