Microsemi SoC M1A3P1000L-1PQG208I
M1A3P1000L-1PQG208I picture photo
Mfg. Part Number
M1A3P1000L-1PQG208I
Brief Description
IC FPGA 154 I/O 208PQFP
Datasheet Download
M1A3P1000L-1PQG208I.pdf
Availability of M1A3P1000L-1PQG208I
QUANTITY
M1A3P1000L-1PQG208I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3P1000L-1PQG208I
Internal Part NumberEIS-M1A3P1000L-1PQG208I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3L
Total RAM Bits147456
Number of I/O154
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.14V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3P1000L-1PQG208I
Related LinksM1A3P1000, M1A3P1000L-1PQG208I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3P1000L-1PQG208I Details Description
Related parts for M1A3P1000L-1PQG208I
RES SMD 133 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 7.5KV PHOTO FET 6-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 715 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 600W datasheet.pdf
CONN FML 2POS TO MALE 2POS datasheet.pdf
CONN BRD-BRD 100POS .8MM SOL TH datasheet.pdf