Microsemi SoC M1A3P1000L-PQ208
M1A3P1000L-PQ208 picture photo
Mfg. Part Number
M1A3P1000L-PQ208
Brief Description
IC FPGA 154 I/O 208PQFP
Datasheet Download
M1A3P1000L-PQ208.pdf
Availability of M1A3P1000L-PQ208
QUANTITY
M1A3P1000L-PQ208 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3P1000L-PQ208
Internal Part NumberEIS-M1A3P1000L-PQ208
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3L
Total RAM Bits147456
Number of I/O154
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.14V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3P1000L-PQ208
Related LinksM1A3P100, M1A3P1000L-PQ208 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3P1000L-PQ208 Details Description
Related parts for M1A3P1000L-PQ208
CONN RECEPTACLE 4POS .093 datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT523F datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 10"W datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38MM 220VAC TERM datasheet.pdf
LAMINATING ADHESIVE 6" X 5 YD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 59 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PWR MOD IGBT4 1200V 840A D3 datasheet.pdf