Microsemi SoC M1A3P250-1FGG144I
M1A3P250-1FGG144I picture photo
Mfg. Part Number
M1A3P250-1FGG144I
Brief Description
IC FPGA 97 I/O 144FBGA
Datasheet Download
M1A3P250-1FGG144I.pdf
Availability of M1A3P250-1FGG144I
QUANTITY
M1A3P250-1FGG144I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3P250-1FGG144I
Internal Part NumberEIS-M1A3P250-1FGG144I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits36864
Number of I/O97
Number of Gates250000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case144-LBGA
Supplier Device Package144-FPBGA (13x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3P250-1FGG144I
Related LinksM1A3P250, M1A3P250-1FGG144I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3P250-1FGG144I Details Description
Related parts for M1A3P250-1FGG144I
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V NP0 2220 datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 12A TO220 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3POS 3.5MM datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 235MM datasheet.pdf