Microsemi SoC M1A3P250-1VQ100I
M1A3P250-1VQ100I picture photo
Mfg. Part Number
M1A3P250-1VQ100I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 68 I/O 100VQFP
Datasheet Download
M1A3P250-1VQ100I.pdf
Availability of M1A3P250-1VQ100I
QUANTITY
M1A3P250-1VQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3P250-1VQ100I
Internal Part NumberEIS-M1A3P250-1VQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits36864
Number of I/O68
Number of Gates250000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3P250-1VQ100I
Related LinksM1A3P250, M1A3P250-1VQ100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3P250-1VQ100I Details Description
Related parts for M1A3P250-1VQ100I
CONN HEADER 5POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
ADM60T/AE60G/X datasheet.pdf
TRANS LDMOS NCH 75V SOT502A datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC CPLD 1140MC 4.4NS 324BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TAPE POLY PROTECTIVE datasheet.pdf
6P 4C 3W LEFT VERT XCHD HDR datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
MICRO 37C P 3" WHT NI datasheet.pdf