Microsemi SoC M1A3PE1500-1FG484
M1A3PE1500-1FG484 picture photo
Mfg. Part Number
M1A3PE1500-1FG484
Brief Description
IC FPGA 280 I/O 484FBGA
Datasheet Download
M1A3PE1500-1FG484.pdf
Availability of M1A3PE1500-1FG484
QUANTITY
M1A3PE1500-1FG484 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3PE1500-1FG484
Internal Part NumberEIS-M1A3PE1500-1FG484
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGold to Palladium Coated Copper Wire Chg 5/Nov/2015
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3E
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits276480
Number of I/O280
Number of Gates1500000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3PE1500-1FG484
Related LinksM1A3PE15, M1A3PE1500-1FG484 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3PE1500-1FG484 Details Description
Related parts for M1A3PE1500-1FG484
IC PWR SWITCH DUAL LOSIDE 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 27PF 50V 1210 datasheet.pdf
BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 27MM datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SSOP datasheet.pdf
IC FPGA 324 I/O 484FBGA datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE SCKT datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf