Microsemi SoC M1A3PE1500-2FGG484
M1A3PE1500-2FGG484 picture photo
Mfg. Part Number
M1A3PE1500-2FGG484
Brief Description
IC FPGA 280 I/O 484FBGA
Datasheet Download
M1A3PE1500-2FGG484.pdf
Availability of M1A3PE1500-2FGG484
QUANTITY
M1A3PE1500-2FGG484 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3PE1500-2FGG484
Internal Part NumberEIS-M1A3PE1500-2FGG484
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGold to Palladium Coated Copper Wire Chg 5/Nov/2015
Standard Package40
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits276480
Number of I/O280
Number of Gates1500000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3PE1500-2FGG484
Related LinksM1A3PE150, M1A3PE1500-2FGG484 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3PE1500-2FGG484 Details Description
Related parts for M1A3PE1500-2FGG484
FILTER LINE 14MH 0.7A TYPE 17N datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 50K 24-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 30mA Backlight 8-TDFN (2x3) datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.45A 190 MOHM datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR 3A 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 10ppm 12pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf